Mgr. Eva Páleníková

Získala 28. marca 2013 (pri príležitosti dňa učiteľov) ocenenie - Ďakovný list predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja za obetavú a tvorivú pedagopgickú prácu.

Mgr. Eva Páleníková pracuje v SOŠ Stará Turá (pred tým v SOUE aj DOŠ a ZSŠE) od roku 1987. Do školy nastúpila ako učiteľka matematiky a chémie, neskôr sa kvalifikovala aj na vyučovanie tovaroznalectva a výživy v Dievčenskej odbornej škole. Zapájala sa do rôznych aktivít školy, hlavne v oblasti výučby matematiky a súťaží.

Pomáha organizovať tiež rôzne kultúrne a športového podujatia. Pracovala aj ako predsedníčka odborovej organizácie na škole, predsedníčka predmetovej komisie prírodovedných predmetov a prijímacej komisie. Pripravovala žiakov na prijímacie skúšky na SŠ i VŠ, doučovala žiakov školy i iných, aktívne organizovala prácu v matematických krúžkoch (ročne cca 80 žiakov školy).

Aj keď je matematika u žiakov väčšinou „neobľúbená“ a postrachom, dokázala svojou odbornosťou, prísnosťou ale aj ľudským prístupom k žiakom dosiahnúť úspechy, aj obdiv žiakov (i keď väčšinou a6 po skončení našej školy). Viac krát sa stalo, že prišli bývalí žiaci (učilišťa alebo priemyslovky) s kyticou kvetov za ňou do zborovne poďakovať za výbornú pripravenosť na vysokú školu, keď spravili na prvý termín skúšku z matematiky na výbornú alebo veľmi dobrú - čo nebolo pravidlom ani u žiakov z gymnázií.

Aj jej zásluhou získali žiaci viaceré ocenenia v matematických súťažiach (napríklad „trojnásobná hviezda matematického neba“, veľká zapojenosť a úspechy žiakov v súťažiach „matematický klokan“, praktická matematika aj matematická olympiáda).

Za svoju dlhoročnú prácu a angažovanosť v odbornom školstve si ocenenie plne zaslúži.

Fotogaléria

Videá

Novinky zo Starej Turej č. 11 Najlepšia SOŠ vo vedomostných súťažiach 2012/2013

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30